O Nas

Tree Nuts to orzechy laskowe z polskich sadów. Zajmujemy się ich uprawą, przetwórstwem i konfekcjonowaniem.

Tree Nuts - nasz sad

Tree Nuts to w bezpośrednim tłumaczeniu orzechy z drzewa. To jednocześnie nazwa dająca opis założycieli – T(h)ree Nuts–pasjonatów orzechowych, którzy weszli w orzechy po uszy. Wiedzę o orzechach czerpiemy z wieloletniego już doświadczenia, ale również z badań naukowych, których efektem jest praca doktorska na temat polskich odmian orzechów laskowych. Praca została wydana jako seria publikacji naukowych, w czasopismach o międzynarodowym zasięgu, o łącznej liczbie cytowań na poziomie >300. Publikacje są dostępne na platformie researchgate.

Tree Nuts - założyciele

Łańcuch produkcyjny w naszej manufakturze rozpoczynamy od uprawy leszczyny. Założyliśmy sad w 2006 roku. Od tego czasu uczymy się prowadzenia drzew, poznajemy odmiany, dbamy, aby nasz surowiec spełniał europejskie wymagania stawiane orzechom laskowym w łupinie. W lutym 2018 roku nasze sad został objęty systemem kontroli w rolnictwie ekologicznym, w roku 2022 otrzymaliśmy certyfikat o uprawie ekologicznej. Przetwórstwo działa od 2016 roku. Naszą misją jest produkcja polskich orzechów laskowych o najwyższej jakości i smaku, oraz promocja krajowych orzechów laskowych na polskich stołach.

Tree Nuts - nasze orzechy

Należymy do Fundacji Firmy Rodzinne i w naszej firmie działamy z wielkim zaangażowaniem całej rodziny. Obecnie firmę prowadzi Hania i Tomek. Sad to konik taty Zbyszka. Działamy multizadaniowo: produkcja, sprzedaż, marketing, design i opakowania, nowe produkty, jakość. O wszystko dbamy sami. W designie i estetyce pomaga nam wspaniała Sonia, też jak rodzina (więcej twórczości Soni znajdziecie tutaj). Piotrek, brat Tomka, programista z zawodu, pomaga nam w świecie wirtualnym i social mediach. Zawsze możemy liczyć na pomoc rodziców i rodzeństwa. Mamy cztery córeczki-wiewióreczki – Zosię, Marysię, Basię i Jadzię. One też pomagają dzieląc się z nami ich wspaniałą energią.

Tree Nuts - rodzina
Tree Nuts - rodzina
Tree Nuts - rodzina
Tree Nuts - rodzina

W 2020 roku mieliśmy okazję porozmawiać z reporterką Panią Małgorzatą Milian-Lewicką, będąc w obiektywie Radosław Kaźmierczaka, czego owocem jest artykuł w Wysokich Obcasach. Opowiadamy o nas i naszej firmie, o wsparciu rodzinnym, pracy naukowej, która jest solidnym fundamentem naszej codziennej pracy. Zapraszamy do lektury!

Jesienią 2021 mieliśmy przyjemność gościć w naszym sadzie i przetwórni Mikołaja Reya i jego ekipę. Było dużo orzechów, śmiechu i dobrego jedzenia u naszych sąsiadów w Karczmie Wiejskiej w Jankowicach. W Karczmie w stałym menu jest kopa jankowicka z dodatkiem naszych orzechów. Zapraszamy na relację!

Tree Nuts - wizyta Mikołaja Reya

Na przestrzeni lat naszej działalności współpracujemy z wieloma partnerami, tj. delikatesami, sklepami ze zdrową żywnością, kooperatywami, cukierniami, piekarniami, manufakturami czekolad i lodów, restauracjami czy producentami kosmetyków. Pełen spis naszych partnerów znajdzicie w zakładce Stacjonarnie. Obecnie w naszej ofercie można znaleźć orzechy laskowe, łuskane, prażone, kruszone, mąki, olej i pasty na bazie orzechów laskowych, czekolady. Rzemieślnicze produkty czekoladowe z orzechami Tree Nuts dostarcza nam Beskid Chocolate z Żywca. Produkty dostarczamy zarówno klientom indywidualnym jak i B2B. Komponujemy również wyjątkowe zestawy prezentowe na każdą okazję, dostępne od ręki w naszym sklepie, lub inne zestawy wyceniamy indywidualnie po wcześniejszym kontakcie poprzez biuro@treenuts .pl. W dalszym ciągu pracujemy nad rozszerzeniem naszej oferty. Stay tunned!

Tree Nuts na targach Anuga
Tree Nuts na targach Anuga

W latach 2021-2022 braliśmy udział w programie Go 2 Brand z projektem „Tree Nuts Goes To Brand”, dzieki któremu pojawiliśmy się na rynkach europejskich i bliskowschodnich.

Tree Nuts na targach Golfood
Tree Nuts na targach Golfood
Tree Nuts na targach Golfood
Tree Nuts na targach Golfood

To z czego jesteśmy bardzo dumni to czysta produkcja. W naszym zakładzie „odpady”, których mamy całkiem dużo czyli łupiny wykorzystujemy jako biomasę do ogrzewania hal produkcyjnych. Czy to nie piękne? <3

Na koniec, bardzo miło nam podzielić się z Wami, że nasze produkty na przestrzeni ostatnich lat zdobyły wiele nagród i wyróżnień:

Tree Nuts - Natura Food 2018
Tree Nuts - Kukbuk
Tree Nuts - Kukbuk
Tree Nuts - 100% Polski Produkt
  • Firma Rodzinna Fundacji FFR
  • Certyfikat TOP PRODUKT programu Doceń polskie dla orzechów laskowych prażonych Tree Nuts 2018-2020.